Hello to WordPress

Ahoj,

 

Jmenuji se Lukáš Veteška a toto je moje osobní stránka. Momentálně studuji Střední školu a vyšší odbornou školu aplikované kybernetiky s.r.o. v Hradci Králové. V září mě čeká jíž čtvrtý ročník oboru programování.

 

Na úvod bych rád řekl, že nejsem typ člověka, který píše slohové práce etc. Proto u mě najdete neobvyklý styl psaní a jiný než na úvodní stránce 🙂 . Blog je blog a proto k němu budu mít trošku jiný přístup, než ke zbytku webu.

 

Jste bývalý návštěvník a čtete tento post? Říkáte se opět jiný web? Redesign, nový systém apod? Zarazilo vás, že jedu na WordPressu? Ano a hned několik důvodů! Jeden z mnoha důvodů je ten, že WordPress se polepšil a udělal přívětivé administrační rozhraní, jednoduché editování hlavní stránky a hlavně konečně nějaká šablona, která se mi i líbí! Další věc je rozšířenost, tím pádem jednoduchost doinstalování pluginů, když vám něco chybí v systému. Můj starý systém, který jsem si psal sám byl založen na XML databázi, uměl jen pár věcí, ale pro chod starého webu sloužil perfektně, nicméně ohledně psaní postů nebyl zrovna ideální. WordPress má ovšem také své mouchy, nebýt mých znalostí jako programátora nikdy bych snad neměl tento web podle představ, největší překážkou bylo vytvoření reference. Nakonec se to ideálně vyřešilo přes plugin “WP Portfolio“. Ač není podporovaný pro 4.2.3, na kterém běžím tak funguje. Lehce jsem upravil Layout a výpis.

 

Toť k počátku mého blogování snad vše, jen ještě lehká poznámka do budoucna, budu se snažit psát hlavně o mikročipech a takových věcech, které např. Žive.cz a Diit.cz moc nepíší a především přeci Triky a Tipy pro programování (to ovšem neznamená, že někdy nenapíšu něco normálního 😀 ).

 

PS: stará doména je glararan.eu, kde ještě nějaký čas bude k vidění starý web.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *