Čtvrtý rok na kyberně, 2/2

Zdravím čtenáře, kteří po dlouhé době zavítali na můj blog. Konečně jsem si našel čas dopsat druhou část tohoto článku. Nebudu to zbytečně natahovat, tak se tedy do toho dáme!

 

Leden

Popravdě, teď když píší tento článek, tak sám přemýšlím co se tak důležitého v lednu odehrálo. MATURITNÍ PLES! Zbytečné o tom psát, podívejte se každý sám 🙂 Jen dodám, nervů bylo plno! Ples proběhl v pátek 8.1.2016 a my jsme začali nacvičovat až 7.1.2016.

Únor

Popravdě, nastal únor, očekával jsem, že se konečně začneme připravovat na maturitu. No, asi jsem to čekal trošku jinak, žádná změna, pokračovalo se ve výuce. To, že se ovšem blíží maturita mě nějak netankovalo, já jsem byl v pohodě, ostatní také. Klasický školní únor s tím, že občas se prohodí slovo “maturita”. Možná jediná změna byla ta, že jsme zjišťovali na které vysoké školy půjdeme.

Březen

V březnu se začalo lehce tlačit na pilu. Např. taková automatizace, já neměl ani jednu známku do té doby. Napsal jsem si jedinou písemku a měl jsem vystaráno. Ke konci března se v matematice začala řešit i maturita, takže konečně nějaká příprava.

Duben

Tvrdá příprava na maturitu. No jak se to vezme 😀 Tedy spíše až poslední týden. Kamarádi chodili a říkali mi, jak se na ostatních školách učí na maturitu již od ledna či listopadu. Já se  začal učit až poslední týden v dubnu. Co se týče knížek, tak ty jsem si začal od začátku měsíce nějak procházet, samozřejmě bych to asi nestihl.

Květen

Nejlepší měsíc. Tedy záleží na úhlu pohledu. Ležíte si na intru, vstáváte v 11 hodin s pocitem “ostatní se již učí, haha”. A takhle probíhaly 3 týdny školy. Karma si na mě stejně lehce došlápla, neříkám že moc, ale trošku ano. Jdu si druhý týden takhle na praktickou, dostanu jedno z těch těžších zadání v PRG. Tak si říkám co jsem zase komu co provedl. Další den šla první skupina na výpočetku, kamarád co si vytáhl stejné zadání jako já na PRG si nyní vytáhl Linux. No co se nestane, další den si to vytáhnu taky!

U ústní se štěstí otočilo a měl jsem kliku, čeština nebyla silná stránka, ale prošel jsem se “Zápisky mladého lékaře”. Ve výpočetce jsem si vytáhl oblíbené “Procesory a paměti”. Programování bylo obzvlášť jednoduché.. “Serializace” taková pohoda. U angličtiny jsem doufal, že si nevytáhnu Disabled people, nevytáhl, také v pohodě.

Nepovinný předmět na elektro vzdělání byl poslední, popravdě nic jsem nevěděl. Co se nestalo? Vytáhl jsem si bleskosvod, dva dny před tím jsme si to na intru opakovali se slovy “aktivní doporučíme sousedovi”, tyto slova jsem tam řekl, hned jsem měl plusový bod.

Kyberna obecně

Na závěr pár vět o kyberně jako takové. Rozhodně lepší než gympl. ALE má to své “ale”. A to je, že pokud si myslíte, že se naučíte programovat, či porozumět výpočetce stylem, že si jdete zaplatit školu za 40 tisíc ročně, tak jste na omylu. Kyberna je fajn v tom směru, že se zaměřuje na své předměty, ale pokud k tomu nebudete mít nějaký vztah a jdete si sem místo školy zapařit, nic se nenaučíte.

Jestli se rozhodujete nad tím zda je intr správná volba nebo ne, rozhodně je! Zažijete mnoho skvělých zážitků. Když už je vám 18 konečně můžete jít i na delší vycházku, takže klasika hospoda :). Maturitní ples patří mezi jeden z nejlepších večerů na kyberně za školní rok.

Co se dá říct o soutěžích na kyberně? Pár slovy toto: Záleží vám na stipendiu? Rozhodně choďte na soutěže. Chcete na výšku bez příjímaček? Tak se učte. Mám tu asi 20 papírů a stejně mě poslali do háje.

 

Máte-li nějaké dotazy, tak využijte můj mail či komentář. U kyberny se ještě zastavím snad někdy, třeba při projektu Daisy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *